Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 3 VI 2018 - IX NIEDZIELA ZWYKŁA

3 VI 2018 - IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Zapraszamy asystę kościelną, bielanki i wszystkich naszych parafian.
    W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17:30. Codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18:00 procesja eucharystyczna.
  2. W poniedziałek (pierwszy miesiąca) o godz. 17:00 Różaniec za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza św. za zmarłych.
  3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji na uroczystość nie ma postu. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00.
  5. W sobotę w naszej parafii będziemy obchodzić doroczną Uroczystość Najczystszego Serca Maryi – odpust parafialny. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe, Kręgi Kościoła Domowego, Akcję Katolicką, Oazę, Lektorów, Ministrantów, Bielanki na wspólne świętowanie. Nasza obecność jest znakiem przynależności do parafii, wyrazem naszej wspólnoty z Maryją, która jest naszą patronką. Podczas Mszy Św. nastąpi zawierzenie Maryi nas wszystkich. Przynieśmy nasze figurki Matki Bożej.
  6. W niedziele 17 czerwca i 24 czerwca z racji zbliżających się wyjazdów wakacyjnych po wszystkich Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
  7. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”. Polecamy obejrzenie filmu o wyniesieniu naszego krzyża w dniu 29 maja na naszej stronie internetowej.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani za zrozumienie, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. Jest to gest Waszej wielkiej życzliwości. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz