Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 1 VII 2018 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 VII 2018 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel - Jezus Chrystus. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca o godz. 17:00 Różaniec za zmarłych połączony z Mszą Św. za zmarłych o godz. 18:00.
 2. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku. W niedziele w czasie wakacji nie ma Mszy Św. o godz. 8:30.
 3. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
 4. Szukamy katechetów do uczenia religii w naszej szkole.
 5. W tygodniu zapraszamy do kaplicy na adorację Pana Jezusa od poniedziałku do soboty w godz. 16:00-18:00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Św. wotywne o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu od godz. 17:30. O godz. 18:30 konferencja przed chrztem dla rodziców dzieci, które przyjmą chrzest. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła, poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Siostrze Edycie – Przełożonej za posługę w naszej parafii. Siostra Edyta została wybrana do Zarządu w swoim Zgromadzeniu. Życzymy wielu Łask Bożych w nowej posłudze.
 9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku.
 10. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
 11. 3 lata temu w lutym 2015 r. obchodziliśmy 90-lecie erygowania naszej parafii. Pojawiła się inicjatywa spisania / nagrania ciekawych wspomnień naszych parafian, ludzi, którzy mają albo spisane, albo może przechowują w swoich rodzinnych archiwach, w swojej pamięci wspomnienia, ciekawe historie, anegdoty związane z Grochowem, z powstaniem i historią naszej parafii. Chcielibyśmy te ulotne przecież myśli zebrać, spisać dla potomnych a może także uda się je wydać w książkowej publikacji właśnie na 100-lecie naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby się podzielić tymi archiwaliami, wspomnieniami, anegdotami zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej. Także przez najbliższe wtorki w godz. od 18:00 do 19:00 będzie oczekiwał na Państwa p. dr Andrzej Sikora, który podjął się zebrania i spisania tych Waszych, Waszych bliskich, przyjaciół czy znajomych wspomnień. Zapraszamy Was wszystkich do współpracy.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz