Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 8 VII 2018 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

8 VII 2018 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
  2. W piątek 13 lipca o godz. 18:00 Msza Św. i nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku. W niedziele nie ma Mszy Św. o godz. 8:30.
  4. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV oraz czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”. Gazety są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła.
  5. W nocy z niedzieli na poniedziałek (1-2 lipca) wystąpiła awaria dzwonów na wieży naszego kościoła. Na skutek tej awarii dzwony biły o północy. Bardzo przepraszamy wszystkich, którym to niefortunne zdarzenie zakłóciło ciszę nocną.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie.
  7. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  8. Dnia 18 sierpnia w sobotę nasza parafia będzie gościć dzieci z Ukrainy. Chętne rodziny, które chcą przyjąć dzieci na 1 nocleg do siebie mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii.
  9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jadwigę Piwowarczyk, śp. Zygmunta Smatera, śp. Mariusza Szałkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz