Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 15 VII 2018 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 VII 2018 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Czas wakacji niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary i nawróceniu. Temu właśnie służy niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
  2. W środę o godz. 18:00 Msza Św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Miesiąc sierpień jest miesiącem pielgrzymowania na Jasną Górę. Chętne osoby mogą zapisywać się w zakrystii lub kancelarii.
  4. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku. W czasie wakacji w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 8:30.
  5. Przed kościołem ministranci rozprowadzają Tygodnik „Idziemy”.
  6. W przyszłą niedzielę 22 lipca zapraszamy użytkowników wszelkich pojazdów na Mszę Św. o godz. 12:30. Bezpośrednio po Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Modlić się też będziemy za naszych solenizantów z okazji Święta Św. Jakuba i Św. Krzysztofa. Po sumie spotkanie w ogrodach plebanii.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie.
  8. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. Dnia 18 sierpnia w sobotę nasza parafia będzie gościć dzieci z Ukrainy. Chętne rodziny, które chcą przyjąć dzieci na 1 nocleg do siebie mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii.
  10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Władysławę Frączek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz