Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 22 VII 2018 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 VII 2018 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś zapraszamy użytkowników wszelkich pojazdów na Mszę Św. o godz. 12:30. Bezpośrednio po Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Modlić się też będziemy za naszych solenizantów z okazji Święta Św. Jakuba i Św. Krzysztofa. Po sumie spotkanie w ogrodach plebanii. Zapraszamy.
    Dziś o godz. 17:30. Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
  2. W sierpniu łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. W dniu 5 sierpnia wyrusza Praska Pielgrzymka „Totus Tuus” z kościoła z ul. Ostrobramskiej. W dniu 6 sierpnia o godz. 6:00 z kościoła Św. Ducha przy ul. Długiej wyrusza 306 Warszawska Piesza Pielgrzymka Paulińska. W tej pielgrzymce pielgrzymuje ks. Proboszcz i serdecznie zaprasza do grupy 5, której jest przewodnikiem.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku.
  4. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje prawnik.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Polecamy ostatni nr „Idziemy” – ministranci rozprowadzają tygodnik przy wyjściu z kościoła.
  6. Wszystkim parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie. W każdą środę podczas nowenny polecamy naszych ofiarodawców Panu Bogu.
  8. Dnia 18 sierpnia w sobotę nasza parafia będzie gościć dzieci z Ukrainy. Chętne rodziny, które chcą przyjąć dzieci na 1 nocleg do siebie mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz