Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 5 VIII 2018 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

5 VIII 2018 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17:00 Różaniec za zmarłych O godz. 18:00 Msza Św. za zmarłych. W tym dniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  2. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.
  3. W poniedziałek 13 sierpnia po Mszy Św. o godz. 19:00 nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” - ministranci rozprowadzają go przed kościołem.
  5. Rozpoczyna się akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”. Chętne osoby mogą zgłaszać swój udział w akcji i pobrać puste tornistry w zakrystii po każdej Mszy Św.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  7. Dnia 18 sierpnia w sobotę nasza parafia będzie gościć dzieci z Ukrainy. Chętne rodziny, które chcą przyjąć dzieci na 1 nocleg do siebie mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii. W sobotę o godz. 18:00 dzieci będą uczestniczyły we Mszy Św., po której rodziny zaproszą dzieci do siebie do domu. W niedzielę po Mszy Św. porannej wyjazd dzieci na Ukrainę.
  8. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz