Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 12 VIII 2018 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12 VIII 2018 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Jutro z racji 13 dnia miesiąca o godz. 18:30 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ze świecami.
  2. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.
  3. W środę, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 98 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, dostępny przy wyjściu z kościoła.
  5. Trwa akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”. Chętne osoby mogą zgłaszać swój udział w akcji i pobrać puste tornistry w zakrystii po każdej Mszy Św.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  7. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę.
  8. W najbliższą sobotę rodziny, które zgłosiły się aby przyjąć dzieci z Ukrainy, zapraszamy na Mszę Św. na godzinę 18:00. Po Mszy Św. rodziny zaproszą dzieci do swoich domów. Dzieci wyjeżdżają na Ukrainę po Mszy Św. w niedzielę o godz. 7:00 rano.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz