Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 19 VIII 2018 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19 VIII 2018 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dzisiejsza niedziela to już przedostatnia niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  2. W środę 22 sierpnia o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
  3. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
    „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń.” Jan Paweł II
    W naszej parafii jest to dzień modlitwy dziękczynnej za Nawiedzenie Maryi w kopii Jasnogórskiego obrazu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18:00. O godz. 17:00 Różaniec.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz