Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 26 VIII 2018 - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

26 VIII 2018 - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dziś niedziela wdzięczności za Peregrynację Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do godz. 18:00, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17:00 Różaniec, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski.
 2. W przyszłą sobotę 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w obronie ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę taca będzie połączona ze zbiórką do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 4. Od 3 września (w poniedziałek) w godzinach rannych w kancelarii będą przyjmowane intencje mszalne na rok 2019.
 5. W środę o godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  W środę i w piątek o godz. 17:00 przyjmuję prawnik.
 6. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę dnia 9 września do Loreto. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 7. W najbliższy piątek na plebanii od godz. 16:00 będą wydawane tornistry „Pełne Uśmiechów”.
 8. W naszej wspólnocie bardzo serdecznie witamy Ks. Michała Czajkowskiego nowego ks. wikariusza i Siostrę Faustynę nową Przełożoną wspólnoty zakonnej. Życzymy obfitości darów Bożych w nowym miejscu pracy. Otoczmy Ks. Michała i Siostrę Przełożoną naszą życzliwością i modlitwą.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca i adoracja do godz. 12:00.
 10. Dnia 2 września w niedzielę na pl. Szembeka w godzinach 18:30-20:00 odbędzie się koncert upamiętniający 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pt. „Piosenki Wojennej Warszawy” w wykonaniu zespołu Sonanto.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dachu naszej świątyni. Wszystkich i wolontariuszy i ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
 12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Bożenę Malicką, śp. Balbinę Zaroń i śp. Danutę Wilkosz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz