Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 2 IX 2018 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 IX 2018 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. Dziś zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 2. Dziś na pl. Szembeka o godz. 18:30 koncert „Piosenki Wojennej Warszawy”.
 3. W przyszłą niedzielę Odpust w Loretto o godz. 11:00. Są wolne miejsca na wyjazd do Loretto.
 4. Jutro w poniedziałek o godz. 17:00 Różaniec za zmarłych połączony ze Mszą Św.
 5. W tym tygodniu również rozpoczęcie roku szkolnego. Kościół apeluje o to, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Zapraszamy jutro na Mszę św. na godz. 8:00 lub na godz. 18:00 (stosownie do możliwości) wszystkich uczniów i nauczycieli. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszamy za tydzień z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 11:00. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
 6. Od poniedziałku w kancelarii w godzinach porannych są przyjmowane intencje mszalne na rok 2019.
 7. W środę o godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W środę i w piątek o godz. 17:00 przyjmuje prawnik
 9. W tym tygodniu również przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca – dla naszej parafii Triduum Eucharystyczne tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo w czwartek, piątek i sobotę. Przez te trzy dni adoracja przez cały dzień. W piątek spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu w godz. 16:30-18:00. Msze Św. wotywne o godz. 8:00 i 18:00. Na godz. 17:00 zapraszamy dzieci na rozpoczęcie nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i rozpoczęcie roku szkolnego.
 10. W najbliższą sobotę 8 września Święto Narodzenia N.M.Panny – Matki Bożej Siewnej.
 11. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dachu. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy Św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
 13. W niedzielę 16 września Msza Św. o godz. 16:00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. I Komunia Św. w naszej parafii planowana jest w sobotę 8 czerwca 2019. Rocznica I komunii św. planowana jest 26 maja 2019 roku.
 14. Parafialny Zespół Caritas przygotował i rozdał 65 tornistrów pełnych uśmiechu oraz 55 wyprawek szkolnych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za szlachetność i wielkie serca.
 15. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jadwigę Ostasz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz