Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 16 IX 2018 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 IX 2018 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom masowego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.
 2. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii Św. i ich rodziców.
 3. W przyszłą niedzielę, 23 września o godz. 16:00 spotkanie dla młodzieży kontynuującej przygotowanie do bierzmowania (grupa ks. Jarka).
 4. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas ósmych i klas pierwszych szkoły średniej i starszych. Proszę zgłaszać się do ks. Michała w zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej przez cały wrzesień lub do kancelarii parafialnej we wtorki.
 5. Ks. Michał zaprasza młodzież szkolną powyżej 7 klasy szkoły podstawowej i studencką na spotkania wspólnoty młodzieżowej „Oazy” w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej.
 6. W sobotę z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:50 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
 7. Planowana jest pielgrzymka do Częstochowy dnia 29 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie.
 9. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
 10. Od ponad 10 lat Caritas przy naszej parafii prowadzi bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Jak co roku gorąco zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, lubiących pracę z dziećmi. Czekamy na wolontariuszy – nauczycieli, studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy czują się na siłach i mogliby poświęcić choć godzinę w tygodniu na pomoc przy odrabianiu lekcji i przygotowaniu do sprawdzianów. Najczęściej zgłaszają się do nas dzieci potrzebujące korepetycji z matematyki, chemii i języków obcych (głównie angielskiego). Chętnych do pomocy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę, 19 września, o godzinie 17:30 do sali na plebanii. Chcielibyśmy rozpocząć zajęcia jeszcze we wrześniu.
 11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wandę Wcisło. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz