Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 30 IX 2018 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 IX 2018 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś zbiórka do puszek na rzecz Adasia Wituskiego 8-letniego naszego parafianina na specjalną operację celem uniknięcia amputacji nogi.
  2. Klub Podwórkowy Caritas zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat na DARMOWE zajęcia popołudniowe: plastyczne, kulinarne, rekreacyjno-sportowe, socjoterapeutyczne, wycieczki i wyjazdy. Ulotki leżą na stoliku na końcu Kościoła, a po Mszy dziecięcej wolontariuszki przed Kościołem będą je rozdawały i udzielały szczegółowych informacji.
  3. W poniedziałek 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe codziennie rano o godz. 6:30 oraz o godz. 18:30 po wieczornej Mszy Św. Nastąpiła zmiana godziny różańca na prośbę rodziców. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Św. Jan Paweł II.
  4. Dziś z racji pierwszego poniedziałku o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych. Od poniedziałku do piątku podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się za naszych zmarłych. Wypominki zostaną podzielone na 5 części i każdego dnia jedna z tych części będzie włączona do modlitwy różańcowej w ciągu pięciu dni.
  5. W środę od godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy nauczycieli i chętnych do udzielania korepetycji.
  6. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w kościele przez cały dzień w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 7:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu w godz. 16:30-19:00. W piątek o godz. 18:30 konferencja przed chrztem. O godz. 19:00 po różańcu Modlitwa Uwielbienia. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, po Mszy Św. Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Kuleszę i Janusza Małęckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz