Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 21 X 2018 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21 X 2018 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając dziś ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. Warto obejrzeć wystawę misyjną na zewnątrz świątyni „Puri miastem świętego hinduizmu oraz Mariana Żelazka werbisty, Ojca Trędowatych”. Dziękujmy księżom Werbistom za zorganizowanie tej wystawy.
 2. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe, o godz. 19:00 na plebanii spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania - grupa ks. Michała.
 3. Dzisiaj również o godz. 19:00 w kościele koncert patriotyczny pt. „Pieśń patriotyczna tradycją narodową” w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego Harfa.
 4. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30, 18:30 po Mszy Św. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży i dla osób dłużej pracujących o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, którą tak bardzo umiłował Jan Paweł II – mówił, że naszym orężem jest różaniec.
 5. Jutro z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. O godz. 18:00 Msza Św. z udziałem Misjonarzy z Chin, następnie różaniec misyjny po chińsku.
 7. W środę o godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy też nauczycieli i chętnych do udzielania pomocy.
 8. W środę i piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
 9. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie grupy Focolare.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej.
 11. Ks. bp. Romuald Kamiński zaprasza wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku 50-lecie i 25-lecie zawarcia związku małżeńskiego na dziękczynną Eucharystię dnia 17 listopada w sobotę o godzinie 12:00 do Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.
 12. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zostały przygotowane specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wpisywać imiona zmarłych.
 13. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Annę Osińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz