Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 28 X 2018 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

28 X 2018 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami) obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególne uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
 2. Dzisiaj o godz. 19:00 w naszej parafii odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Mateusza Rzewuskiego z Warszawy (organy) oraz Angeliki Podwojskiej z Gdańska (sopran). W programie najpiękniejsze arie oraz utwory organowe o tematyce religijnej. Serdecznie zapraszamy!
 3. W środę, 31 października zapraszamy dzieci z rodzicami na tradycyjną już Wigilię Wszystkich Świętych. Tego dnia zostanie odprawiona msza św. i różaniec w intencji naszych dzieci. Zachęcamy dzieci do przebrania się za swoich Świętych patronów. Nasze spotkanie modlitewne zakończymy jak zwykle litanią do sługi Bożego o. Matteo da Agnone i modlitwą o ochronę naszych rodzin przed złem.
 4. W czwartek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – ludziach,którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
 5. W piątek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy dar naszych wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 i 18:00. W tym dniu kancelaria nieczynna. Dnia 1 listopada o godz. 17:00 procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych. Dnia 2 listopada będą dwie procesje żałobne po Mszy Św. o godz. 9:30 i po Mszy Św. o godz. 18:00.
 6. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wsparcie.
 7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św. Przypominamy, że nawiedzenie naszej świątyni, w której spoczywa śp. Ks. Prałat Jan Sztuka jest równoznaczne z nawiedzeniem cmentarza.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30. W sobotę po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa z racji I soboty miesiąca. Adoracja do godz. 12:00.
 9. W tym miesiącu wieczór uwielbienia będzie dnia 9 listopada w piątek. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w Grupę Uwielbienia odsyłamy do strony internetowej parafii.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej.
 11. Ks. bp Romuald Kamiński zaprasza wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku 50-lecie i 25-lecie zawarcia związku małżeńskiego na dziękczynną Eucharystię dnia 17 listopada w sobotę o godzinie 12:00 do Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.
 12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Kuźminskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz