Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 4 XI 2018 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

4 XI 2018 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś o godz. 17:30 różaniec za zmarłych. Do czwartku włącznie codziennie o godz. 17:30 Różaniec za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W poniedziałek, z racji pierwszego poniedziałku miesiąca o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na ten cel.
  3. W najbliższy piątek 9 listopada przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. Modlitwa Uwielbienia. W tym dniu święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej.
  4. Zapraszamy gorąco do codziennej, choćby krótkiej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która odbywa się od poniedziałku do soboty w godzinach od 16:00 do 18:00 w kaplicy Ukrzyżowania.
  5. W niedzielę 11 listopada przypada Święto Niepodległości (100-rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dachu. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  7. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Halinę Kawka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz