Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 11 XI 2018 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 XI 2018 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. Dziś w niedzielę 11 listopada przypada Święto Niepodległości (100 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność.
  Dziś zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan połączona z tacą.
 2. W następną niedzielę, 18 listopada, po Mszach św. przedstawiciele integracyjnej szkoły podstawowej pracującej przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym, będą zbierać ofiary do puszek. Celem zbiórki jest wsparcie rozbudowy szkoły, w której między innymi uczą się dzieci z autyzmem.
  O godz. 16:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 3. Akcja Katolicka zaprasza na zebranie 14 listopada o godz. 19:00, zaprasza również na pielgrzymkę do Kalisza w sobotę 24 listopada. Koszt 70 PLN. Wyjazd o godz. 5:40.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
 5. Ks. bp Romuald Kamiński zaprasza wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku 50-lecie i 25-lecie zawarcia związku małżeńskiego na dziękczynną Eucharystię dnia 17 listopada w sobotę o godzinie 12:00 do Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.
 6. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
 7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Halinę Kawka i śp. Jadwigę Tkaczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz