Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 18 XI 2018 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

18 XI 2018 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
 1. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  O godz. 16:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Po sumie uroczysty akt intronizacyjny, który złożymy Jezusowi Chrystusowi Królowi i Panu.
  W tę niedzielę przypada również 188 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. O godz. 12:30 rozpoczęcie uroczystości w Alei Chwały i o godz. 13:00 Msza św. przy pomniku Bitwy o Olszynkę Grochowską. Serdecznie zapraszam.
 3. Fundacja Chrześcijańskie Granie serdecznie zaprasza w niedzielę, 25 listopada 2018 do Areny Ursynów w Warszawie na 8 Festiwal Chrześcijańskie Granie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i debiutanci. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. W jego ramach przewidziane są strefy: dla dzieci i powołaniowo-rodzinna. Dla grup 10 osobowych przewidziane są bilety w promocyjnej cenie. Więcej informacji: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl.
 4. W dniach 22-24 listopada br. w Katedrze św. Floriana odbędą się Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018. Spotkanie poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin. Więcej informacji na stronie Domowego Kościoła.
 5. W czwartek 22 listopada o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
 7. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
 8. Dnia 3 grudnia w poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Naszym zamiarem jest umożliwienie wszystkim naszym parafianom spotkania z duszpasterzami, wspólna modlitwa połączona z błogosławieństwem. Początek od godz. 16:30, a w soboty od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz