Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 25 XI 2018 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

25 XI 2018 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

Drukuj PDF
 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się Rok Liturgiczny. O godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki będzie można nabywać od przyszłej niedzieli w zakrystii po każdej mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Roraty będą o godz. 6:30 rano.
 3. W środę o godz. 16:30 korepetycje i pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji. Zapraszamy też nauczycieli i chętnych do udzielania pomocy.
  O godz. 18:00 msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W najbliższy czwartek tj. 29 listopada po Mszy Św. o godz. 18:00 w sali nr 3 na plebanii odbędzie się comiesięczne spotkanie grupy Focolari, na którym uczestnicy dzielą się doświadczeniami z życia Słowem z Ewangelii z danego miesiąca.
 5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 6. W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę uwielbienia.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa za tydzień - w niedzielę 2 grudnia 2018 od godz. 16:00 do 18:00 na randkę małżeńską którą organizujemy – prowokujemy w naszej parafii pod nazwą „Kawiarenka Dialogowa”. Zapraszamy do sali parafialnej na plebanii. W niedzielne popołudnie, przy kawie można pokonać najtrudniejsze przeszkody do szczęścia małżeńskiego. Ważna informacja dla Rodziców, którzy w nie mają z kim zostawić swoich pociech: zapewnimy, w miarę naszych możliwości, opiekę waszym pociechom w czasie trwania kawiarenki. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o dokonanie rezerwacji stolika u księdza Mariusza w zakrystii po Mszy Św.
 8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” i ulotki z planem kolędy.
 9. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam Kochani wielu łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę dziękujemy za wszelkie dobro jakie w nią wnieśliście i zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni. Przypominamy jednocześnie, że według prawa kościelnego dłuższe niż trzy miesięczne zamieszkiwanie w nowym miejscu czyni Was automatycznie parafianami w nowej wspólnocie. Ważnym jest jednak, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
 10. Dnia 3 grudnia w poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Naszym zamiarem jest umożliwienie wszystkim naszym parafianom spotkania z duszpasterzami, wspólna modlitwa połączona z błogosławieństwem. Początek od godz. 16:30, a w soboty od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej. W ramach sprostowania informujemy, że dnia 22 stycznia 2019 roku kolęda będzie tylko na ulicy Styrskiej, natomiast dnia 20 lutego ul. Tyśmienicka i Beskidzka, a dnia 27 lutego ul. Olszynki Grochowskiej. Przepraszamy za błąd w pierwszej edycji ulotek.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz