Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 2 XII 2018 - I NIEDZIELA ADWENTU

2 XII 2018 - I NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj PDF
 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”.
 2. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „SERCE DLA DZIECI”. Zwracamy się do ludzi Dobrej Woli z serdeczną prośbą o włączenie w tę Akcje. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla dzieci z wielodzietnych i potrzebujących rodzin. W koszyczku są karteczki – serduszka z imieniem, wiekiem i zainteresowaniem dziecka. Chętni parafianie mogą wybrać serduszka i przygotować prezent świąteczny dla dziecka.
  W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. prof. Henryk Skorowski.
 5. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano. Zapraszamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
 6. Jak co roku, Caritas wraz z I niedzielą Adwentu rozpoczyna ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 7. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Akcja Katolicka rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy poniedziałek, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W poniedziałek o godz. 17:00 różaniec za zmarłych. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie (od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień), w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. O godzinie 17:00 wspólnota franciszkańska przy naszej parafii będzie modliła się o powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Spowiedź rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:30. O godz. 18:30 katecheza dla rodziców przed chrztem. Po Mszy Św. Modlitwa Uwielbienia.
 9. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 6:30, 7:30, 8:00 i 18:00. O godz. 12:00 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
  Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci
  Matka Boża w Montichiari

  Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
 10. W sobotę 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12:00 bielanki odnowią Akt oddania Niepokalanej. W niedzielę 9 grudnia bielanki będą rozprowadzać pierniczki oraz książki z kolędami. Zebrane ofiary w części będą przeznaczone na upominki dla dzieci z Domu Dziecka i osób starszych z Domu Opieki, które bielanki wraz z chórem ze SP 215 odwiedzą w sobotę 15 grudnia.
 11. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” jak również ulotki kolędowe z ważnymi informacjami dotyczącymi naszej parafii.
 12. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Jest to okazja do spotkania duszpasterskiego i do wspólnej modlitwy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.

  Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (3 – 8 XII)
  3 XII pon. Nasielska
  4 XII wt. Szaserów - nieparzyste 1-69/71
  5 XII śr. Szaserów - nieparzyste 73-111
  6 XII czw. Szaserów - parzyste 4-108
  7 XII pt. I piątek miesiąca
  8 XII sob. Wspólna Droga
  Wizyty odbywają się w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku 16:30 – 21:30, w soboty 14:00 – 21:30.
  Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.

 13. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Barbarę Zielińską, śp. Mieczysławę Laskus i śp. Zofię Jacyno. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz