Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 9 XII 2018 - II NIEDZIELA ADWENTU

9 XII 2018 - II NIEDZIELA ADWENTU

Drukuj PDF
 1. II niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie połączona z tacą. Dziś bielanki rozprowadzają pierniczki i książki z kolędami. Zebrane ofiary w części będą przeznaczone na upominki dla dzieci z Domu Dziecka i osób starszych, które bielanki odwiedzą wraz z chórem ze SP 215.
 2. W naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które głosi ks. prof. Henryk Skorowski. W poniedziałek, we wtorek i w środę nauki rekolekcyjne o godz. 6:30, 8:30, 17:00, 18:00 i 19:15.
 3. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
 4. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zorganizowanie wigilii dla najuboższych z naszej parafii.
 6. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza bezdomnych i ubogich 25 grudnia na obiad bożonarodzeniowy. Więcej informacji jak można pomóc na stronie internetowej www.santegidio.pl oraz na naszej stronie w aktualnościach.
 7. W środę 12 grudnia o godz. 10:00 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Romualda Kamińskiego z racji 230 rocznicy urodzin gen. Piotra Szembeka. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie o godz. 19:00.
 8. Trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Świece i sianko rozprowadzane są pod chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy również do składania darów do kosza dla potrzebujących.
 9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” i ulotki z planem kolędy.
 10. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę. Jest to okazja do spotkania duszpasterskiego i do wspólnej modlitwy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie, będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.

  Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (10 – 15 XII)
  10 XII pon. Rekolekcje
  11 XII wt. Rekolekcje
  12 XII śr. Rekolekcje
  13 XII czw. Majdańska, Igańska
  14 XII pt. Ks. Jana Sztuki, pl. Szembeka
  15 XII sob. Sulejkowska
  Wizyty odbywają się w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku 16:30 – 21:30, w soboty 14:00 – 21:30.
  Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.

 11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Halinę Kowalik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz