Strona główna Ogłoszenia 23 XII 2018 - IV NIEDZIELA ADWENTU

23 XII 2018 - IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa. Nie ma mszy św. o godz. 18:00. O godz. 23:30 modlitwa czuwania, o północy Pasterka. Taca na Fundusz Obrony Życia podczas Pasterki.
    W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 8:30, 9:30, 11:00, 12:30 i wieczorem o godz. 18:00. W Boże Narodzenie nie ma mszy św. o godz. 7:00 i 20:00.
    W środę 26 grudnia drugi dzień Świąt. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
  2. W czwartek 27 grudnia wspomnienie Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino podczas każdej Mszy Św.
  3. W niedzielę 30 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
    W poniedziałek 31 grudnia ostatni dzień roku 2018 – o godz. 19:00 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
    We wtorek 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
  4. Parafialny Zespół Caritas przygotował i wydał 100 paczek oraz 96 paczek-serduszek dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących oraz wieczerzę wigilijną dla 80 osób. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za udział w akcjach, za wielkie serce i pomoc. Dziękujemy Pani Czesławie Kmieć z Caritas, uczniom ze SP 215 i SP 374, wolontariuszom za ich szlachetność, za poświęcenie swojego czasu. Dziękujemy firmie Wars za przygotowanie 80 gorących posiłków na stół wigilijny.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy” i „Głos serca” z planem kolędy i kolorowe ulotki parafialne.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  7. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (28 – 29 XII)
    21-27 XII Przerwa świąteczna
    28 XII pt. Budrysów
    29 XII sob. Zagójska
    Wizyty odbywają się w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku 16:30 – 21:30, w soboty 14:00 – 21:30.
    Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.
  8. W dniach 9-15 marca 2019 roku planowana jest pielgrzymka do Lourdes i Santiago de Compostela. Program na stronie internetowej.
  9. Już kolejny raz 4 stycznia 2019 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert z cyklu „Betlejem w Polsce”. Jest to akcja charytatywna. Więcej na stronie www.betlejemwpolsce.pl. Bilety do nabycia w zakrystii.