Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 30 XII 2018 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

30 XII 2018 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

Drukuj PDF
 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W poniedziałek 31 grudnia ostatni dzień roku 2018. O godz. 17:30 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. We wtorek 1 stycznia Nowy Rok – celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
  Dziś zbiórka do puszek dla rodziny Brzostowskich – naszych parafian, którym w ostatnią niedzielę spaliło się mieszkanie.
  Osoby, które chcą wspomóc rodzinę Brzostowskich mogą również wpłacać pieniądze na konto.
  Monika Brzostowska
  Nr konta 05 1240 6133 1111 0000 4804 7968
  Pomoc po spaleniu mieszkania
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie. Od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17:00 wspólnota franciszkańska przy naszej parafii modli się o powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W piątek Msze św. wynagradzające o godz. 7:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź rano od 7:00 do 8:30 i po południu od 16:30. O godz. 18:30 katecheza przed chrztem. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, następnie różaniec i adoracja do godz. 12:00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00. godzina uwielbienia. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11 godzina uwielbienia dla dzieci.
 4. W niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św. Taca na misje. O godz. 15:00 spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych: Akcji Katolickiej, Rodzin Nazaretańskich, Kółek Różańcowych i Lektorów, Oazy. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszły piątek 11 stycznia o godz. 18:30 na plebanii rozpoczęcie katechez przedmałżeńskich.
 6. W dniach 9-15 marca 2019 roku planowana jest pielgrzymka do Lourdes i Santiago de Compostela. Program na stronie internetowej.
 7. Już kolejny raz 4 stycznia 2019 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert z cyklu „Betlejem w Polsce”. Jest to akcja charytatywna. Więcej na stronie www.betlejemwpolsce.pl. Bilety do nabycia w zakrystii.
 8. W środę 2 stycznia o 16:30 jak zwykle obędą się korepetycje dla dzieci i młodzieży. Brakuje nam wolontariuszy do nauki matematyki - szczególnie na poziomie szkoły średniej. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za miłe przyjęcie nas po kolędzie. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
 10. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (2 – 3 I)
  2 I śr. Łukowska 31, 37, 39
  3 I czw. Łukowska 16-30
  4 I pt. I piątek miesiąca
  Wizyty odbywają się w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku 16:30 – 21:30, w soboty 14:00 – 21:30.
  Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.
 11. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jerzego Chruślińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz