Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 27 I 2019 - III NIEDZIELA ZWYKŁA

27 I 2019 - III NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 18:30 konferencja dla rodziców przed chrztem.
  2. W sobotę 2 lutego Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji naszych Sióstr zakonnych posługujących w naszej wspólnocie parafialnej. Taca na zakony klauzurowe. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy Św. o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec św. i adoracja do godz. 12:00.
  3. W czasie ferii nie ma korepetycji dla dzieci.
  4. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe i gościnne przyjęcie nas po kolędzie i za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogą nas zaprosić ustalając termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub w kancelarii.
    W czasie ferii zimowych nie ma kolędy. Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lourdes i Santiago de Compostela.
  7. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. W tym roku zachęcamy do wpłacania 1% na rzecz Pani Ani Rosłonek – naszej katechetki – na leczenie w ramach programu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Nr KRS: 000 008 33 56. Więcej na stronie internetowej. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Czyż. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz