Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 3 II 2019 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

3 II 2019 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele przez cały dzień o uproszenie nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  2. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami.
  3. Pielgrzymka do Lourdes i Santiago de Compostela, planowana w marcu 2019, została odwołana. W zamian, w tym samym terminie planowana jest pielgrzymka do Włoch – śladami Ojca Pio i Ojca Dolindo.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe i gościnne przyjęcie nas po kolędzie i za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić, ustalając dogodny termin wizyty z kapłanem w zakrystii lub w kancelarii.
    W czasie ferii zimowych nie ma kolędy i korepetycji. Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.
  5. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. W tym roku zachęcamy do wpłacania 1% na rzecz Pani Ani Rosłonek – naszej katechetki – na leczenie w ramach programu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Nr KRS: 000 008 33 56. Więcej na stronie internetowej. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz