Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 14 IV 2019 - NIEDZIELA PALMOWA

14 IV 2019 - NIEDZIELA PALMOWA

Drukuj PDF
 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.
  O godz. 17:15 Gorzkie Żale. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Akcja Katolicka w ramach Wielkopostnej Akcji Caritas rozprowadza palmy, świece. Dochód przeznaczony jest na paczki na stół wielkanocny dla najuboższych z naszej parafii. Zachęcamy wszystkie dziewczynki do sypania kwiatków w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17:30. Osoby, które mają suszone kwiatki mogą je przynieść do zakrystii na procesje.
 3. W Wielką Środę od godz. 15:00 wydawanie paczek dla najbardziej potrzebujących.
 4. Bardzo dziękujemy rodzicom i katechetom i nauczycielom za pomoc przy organizowaniu rekolekcji szkolnych. Przypominamy, że na podstawie obowiązujących przepisów prawa (Konstytucja RP, Konkordat, Ustawa Prawo Oświatowe) parafie mają trzy dni na zorganizowanie rekolekcji i nie jest to czas na organizowanie wycieczek szkolnych. Termin rekolekcji jest stały, stąd prośba kochani rodzice o większą troskę o religijne wychowanie waszych dzieci i nieorganizowanie w tym czasie wyjazdów szkolnych.
 5. W Wielki Poniedziałek polecamy obejrzeć w TVP „Wieczernik” wg Ernesta Brylla, który był przedstawiany w naszym kościele, tym razem w Teatrze telewizji. Na naszej stronie są krótkie filmiki nt. Sakramentu Pokuty.
 6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Nie ma Mszy Św. rano. Spowiedź w godz. 17:00-17:45. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy Św. Wszyscy kapłani koncelebrują Msze Św. Jest to dzień ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii – święto kapłańskie.
 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta). Post obowiązuje osoby dorosłe. Liturgia o godz. 18:00. O godz. 15:00 rozpoczęcie Nowenny do Święta Miłosierdzia Bożego. Spowiedź w Wlk. Piątek rano od godz. 7:00 do 9:00 i po południu od godz. 17:00.
 8. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00, przynosimy świece lub paschaliki. Poświęcenie pokarmów w godz. 7:00-17:00. Jest to dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie. Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna. W piątek i sobotę zapraszamy na godz. 7:30 na jutrznie. Spowiedź w Wlk. Sobotę od godz. 7:00 do 17:00. O godz. 15:00 II Dzień nowenny do Święta Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna z Mszą Św. o godz. 6:00. Kolejne Msze Św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00 (nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00 i 8:30).
 10. Serdecznie zapraszamy chętne małżeństwa na spotkanie Nowego kręgu Domowego Kościoła. Zapraszamy w pierwszą niedzielę po świętach Wielkanocnych (28 kwietnia 2019) od 16:00 do 18:00 do sali parafialnej na plebanii.
 11. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. W tym roku zachęcamy do wpłacania 1% na rzecz Pani Ani Rosłonek – naszej katechetki – na leczenie w ramach programu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Nr KRS: 000 008 33 56. Więcej na stronie internetowej. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
 12. Pomóżmy choremu Alanowi. Więcej na stronie www.siepomaga.pl/ratujemy-alanka.
 13. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Alfreda Zejglica i śp. Andrzeja Ginko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz