Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 9 VI 2019 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

9 VI 2019 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Drukuj PDF
  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy.
  2. Jutro II Dzień Świąt Zesłania Ducha Św. – Święto Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7:00, 7:30, 8:00 i 18:00.
  3. W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dzwonów, jak również za ciasta przyniesione na Majówkę Aniołów. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece patronów.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy”, który znajduje się na stoliku pod chórem.
  6. We wrześniu w naszej diecezji odbędzie się Synod Młodych. W każdej parafii powstają komisje synodalne składające się z ludzi młodych w wieku od 16 do 30 lat. Chętne osoby pragnące się zaangażować się w prace Synodu, mogą zgłaszać się do kancelarii lub ks. proboszcza.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Janinę Cieślik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz