Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

28 VII 2019 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
  2. W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica Powstania Warszawskiego. W środę w przeddzień tradycyjnie o godz. 18:00 modlimy się za poległych podczas Powstania Warszawskiego i zmarłych po wojnie z Obwodu Praskiego.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00, po południu (bez zmian) w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku. W czasie w wakacji w niedzielę nie ma Mszy Św. o godz. 8:30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji kapłanów przez cały dzień. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu od godz. 17:30. O godz. 18:30 konferencja przed chrztem dla rodziców dzieci, które przyjmą chrzest. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  5. We wtorek 6 sierpnia Uroczystość Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 6:00 z kościoła Św. Ducha przy ul. Długiej wyrusza 308 Warszawska Piesza Pielgrzymka Paulińska. W tej pielgrzymce pielgrzymuje ks. Proboszcz i serdecznie zaprasza do grupy 5, której jest przewodnikiem.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła, poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie. W każdą środę podczas nowenny polecamy naszych ofiarodawców Panu Bogu.
  7. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Barbarę Kalisiak, śp. Zofię Oryl i śp. Mariana Wiśtaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz