Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

25 VIII 2019 - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro, 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
  „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń.” Jan Paweł II
  Msze Św. o godz. 7:00, 7:30, 8:00 i 18:00.
 2. W przyszłą niedzielę, 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w obronie ojczyzny. Serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę taca będzie połączona ze zbiórką do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 3. Od 2 września (poniedziałek) w godzinach rannych w kancelarii będą przyjmowane intencje mszalne na rok 2020.
 4. W środę o godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę i w piątek o godz. 17:00 przyjmuję prawnik.
 6. W najbliższy piątek na plebanii od godz. 15:30 będą wydawane tornistry „Pełne Uśmiechów”.
 7. W naszej wspólnocie bardzo serdecznie witamy Ks. Tomasza Kowalczyka nowego ks. wikariusza i Siostrę Esterę – katechetkę. Życzymy obfitości darów Bożych w nowym miejscu pracy. Otoczmy Ks. Tomasza i Siostry naszą życzliwością i modlitwą.
 8. Urząd Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy oraz Stowarzyszenie WEST serdecznie zapraszają na „Wrzesień’39 – koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej". Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” ze swoim bandem instrumentalistów zaprezentuje program będący muzyczną opowieścią o losach polskiego społeczeństwa i polskich żołnierzy w trakcie II wojny światowej aż po Powstanie Warszawskie. Koncert odbędzie się w niedzielę 1 września, na pl. Szembeka w Warszawie, początek o godz. 18:30. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dachu naszej świątyni. Wszystkich i wolontariuszy i ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
 10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Grażynę Tyszkiewicz, śp. Marka Zalejskiego i śp. Jerzego Bomana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Kochani Rodzice,

To Wy we współpracy z Bogiem Stwórcą, daliście życie swoim dzieciom, macie pierwotne, niezbywalne prawo i pierwszeństwo do wychowania potomstwa i jesteście pierwszymi i głównymi wychowawcami swoich dzieci (por. art. 5, Karta Praw Rodziny). W ostatnim czasie zauważa się naruszanie Waszych praw. Szczególnie w polskich szkołach. Według raportu kampanii „Chrońmy dzieci” gwarantowane ustawowo prawa rodziców były naruszane w ponad 50% badanych szkół. Jednak, jako rodzice, macie instrumenty, by domagać się swoich praw, ale trzeba je znać i świadomie z nich korzystać. Dlatego bardzo zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem „Prawa Rodziców w Szkole”, skrótowym informatorem zawierającym najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz rodzicielskim oświadczeniem wychowawczym chroniącym dziecko przed wulgarną edukacją seksualną, przygotowanym przez Instytut Ordo Iuris.

Materiały do pobrania:

 

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz