Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

1 IX 2019 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. Dziś zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. W przyszłą niedzielę odpust w Loretto o godz. 13:00.
 2. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej – o godz. 18:30 na pl. Szembeka koncert "Wrzesień '39”.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 17:00 Różaniec za zmarłych połączony z Mszą Św.
 4. W tym tygodniu również rozpoczęcie roku szkolnego. Kościół apeluje o to aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Zapraszamy jutro na Mszę św. na godz. 8:00 lub 18:00 (stosownie do możliwości) wszystkich uczniów i nauczycieli. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.
  Wszystkich pierwszoklasistów ze szkół podstawowych zapraszamy za tydzień z tornistrami i przyborami szkolnym na uroczyste błogosławieństwo i poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 11:00. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
 5. Od poniedziałku w kancelarii w godzinach porannych są przyjmowane intencje mszalne na rok 2020.
 6. W środę o godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W środę i w piątek o godz. 17:00 przyjmuje prawnik.
 8. W tym tygodniu również przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca – dla naszej parafii Triduum Eucharystyczne, czyli tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo w czwartek, piątek i sobotę. Przez te trzy dni adoracja przez cały dzień. W piątek spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu w godz. 16:30-18:00. Msze Św. wotywne o godz. 8:00 i 18:00. Na godz. 17:00 zapraszamy dzieci na rozpoczęcie nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i rozpoczęcia roku szkolnego. O godz. 18:30 konferencja przed chrztem dla rodziców. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, a następnie różaniec.
 9. W piątek o godzinie 19:00 zapraszamy na pierwszopiątkowy Wieczór Uwielbienia. W sobotę o godzinie 11:00 Uwielbienie połączone z różańcem dla Dzieci. 
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkie bielanki, scholanki oraz ministrantów i lektorów wspólnie z rodzicami na pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbędzie się 15 września (niedziela). Rozpoczniemy Uroczystą Mszą Świętą o godz. 11:00. Następnie zapraszamy do ogrodów za plebanię. Na to spotkanie niech czują się zaproszone także dzieci i młodzież, które chcą dołączyć do służby liturgicznej.
 11. W najbliższą niedzielę 8 września o godz. 16:00 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lourdes.
 12. Dnia 13 września w piątek o godz. 18:30 rozpoczęcie katechez przedmałżeńskich.
 13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dachu. Powoli dobiegają końca prace związane z kryciem miedzią naszego kościoła. W tym tygodniu musieliśmy dokupić jeszcze tonę blachy za kwotę 40000 PLN. Bóg zapłać wszystkim za dar serca na dokończenie tej inwestycji. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy Św. nowennowej w środę.
 14. W niedzielę 15 września Msza Św. o godz. 16:00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. I Komunia Św. w naszej parafii planowana jest 23 maja 2020 w sobotę. Rocznica I komunii św. planowana jest 7 czerwca 2020.
 15. Parafialny Zespół Caritas przygotował i rozdał 50 tornistrów "pełnych uśmiechu" oraz 80 wyprawek szkolnych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za szlachetność i wielkie serca.
 16. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Tadeusza Puchalskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz