Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

8 IX 2019 - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś taca na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 16:00 na Mszę Św. dzieci przygotowujące się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży z grupy ks. Michała i ks. Mariusza, która już przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas ósmych i klas pierwszych szkoły średniej i starszych. Proszę zgłaszać się do ks. Michała w zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej przez cały wrzesień lub do kancelarii parafialnej we wtorki. Ks. Michał zaprasza młodzież szkolną powyżej 7 klasy szkoły podstawowej i studencką na spotkania wspólnoty młodzieżowej oazy w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
  3. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej.
  4. Już od kilkunastu lat Caritas przy naszej parafii prowadzi korepetycje dla dzieci i młodzieży. Jak co roku zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, lubiących pracę z dziećmi. Czekamy na wolontariuszy, którzy czują się na siłach i mogliby poświęcić choć godzinę w tygodniu na pomoc przy odrabianiu lekcji i przygotowaniu do sprawdzianów. Najczęściej zgłaszają się do nas dzieci potrzebujące korepetycji z matematyki, fizyki, chemii i języków obcych (głownie j. angielskiego). Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę, 11 września, o godzinie 17:30 do sali na plebanii. Chcielibyśmy rozpocząć zajęcia jeszcze we wrześniu.
  5. W piątek 13 września po Mszy Św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ze świecami. W tym dniu o godz. 18:30 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego.
  6. W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu o godz. 6:30 wyjazd do Włocławka na czuwanie „Polska pod krzyżem”. Natomiast w parafii zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do godz. 18:00.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie.
    Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

 

Kochani Rodzice,

To Wy we współpracy z Bogiem Stwórcą, daliście życie swoim dzieciom, macie pierwotne, niezbywalne prawo i pierwszeństwo do wychowania potomstwa i jesteście pierwszymi i głównymi wychowawcami swoich dzieci (por. art. 5, Karta Praw Rodziny). W ostatnim czasie zauważa się naruszanie Waszych praw. Szczególnie w polskich szkołach. Według raportu kampanii „Chrońmy dzieci” gwarantowane ustawowo prawa rodziców były naruszane w ponad 50% badanych szkół. Jednak, jako rodzice, macie instrumenty, by domagać się swoich praw, ale trzeba je znać i świadomie z nich korzystać. Dlatego bardzo zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem „Prawa Rodziców w Szkole”, skrótowym informatorem zawierającym najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz rodzicielskim oświadczeniem wychowawczym chroniącym dziecko przed wulgarną edukacją seksualną, przygotowanym przez Instytut Ordo Iuris.

Materiały do pobrania:

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz