Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

6 X 2019 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe. Taca na Dom Siostry Faustyny. Dziś o 19:00 spotkanie dla nowych kandydatów do Bierzmowania.
 2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Różaniec wyjątkowo o godz. 17:00. Będziemy w naszej modlitwie polecać naszych zmarłych.
 3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30 rano i o godz. 18:30 po wieczornej Mszy Św. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątki o godz. 19:00 dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania. W sposób szczególny w ten piątek zapraszamy młodzież, która 17 listopada przyjmie Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej i młodzież, która rozpoczyna swoje przygotowanie do Bierzmowania. Na ten różaniec ks. proboszcz zaprasza również rodziców kandydatów do Bierzmowania. Po różańcu zostaną uroczyście wręczone indeksy.
 4. W naszej parafii zostaną zorganizowane Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym REO, które poprowadzi ks. Jarosław Sikorski.
  Jeśli odczuwasz tęsknotę za Bogiem, straciłeś sens swojego życia lub pogubiłeś się w życiu, te rekolekcje są dla ciebie. Forma i treść rekolekcji wymagają pewnej dojrzałości i dlatego mogą w nich wziąć udział osoby, które ukończyły 17 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 października 2019 w budynku parafialnym w par. Najczystszego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę od godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy nauczycieli i chętnych do udzielania korepetycji.
 6. W piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 7:00 rano wyjazd pielgrzymki na Jasną Górę.
 8. W najbliższą niedzielę 13 października rocznica Objawień Fatimskich. O godz. 17:00 Św. Różaniec fatimski z procesją ze świecami. Natomiast dnia 19 października w sobotę będzie miał miejsce Różaniec do granic parafii.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dachu, jak również za ofiary złożona dla Adasia na jego operację. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
 10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Liliannę Golat, śp. Romana Wyszomierskiego i śp. Józefa Pawłoskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać panie...

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz