Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

13 X 2019 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 17:00 Nabożeństwo różańcowe połączone z procesją fatimską. Dziś XIX Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę taca na misje.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
  3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30 i 18:30 po Mszy Św. wieczornej. Dla dzieci z rodzicami różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec w kaplicy dla młodzieży i dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19:00. W sobotę Różaniec do granic parafii.
  4. W środę od godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. O godz. 19:00 na plebanii spotkanie dla świeckich lektorów, którzy czytają Słowo Boże w dni powszednie.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  6. W ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, 23 października na Mszy Św. o godz. 18:00 w naszym kościele wystąpi indiański chór i orkiestra z Boliwii "Palmarito & Urubicha" pod dyr. o. Piotra Nawrota SVD. Po Mszy Św. zapraszamy na ich koncert muzyki baroku misyjnego oraz pieśni ludowych w połączeniu z różańcem.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zostały przygotowane specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wpisywać imiona zmarłych.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz