Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

20 X 2019 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe, o godz. 19:00 na plebanii spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  2. W przyszłą niedzielę (27 października) o godz. 19:00 Zespół Wokalny Canti wykona wszystkie utwory Wacława z Szamotuł ”Już się zmierzka”.
  3. Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30, 18:30 po Mszy Św. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 18:30, w piątek różaniec dla młodzieży i dla osób dłużej pracujących o godz. 19:00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  4. We wtorek z racji 22 dnia miesiąca o godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą do Św. Rity. O godz. 19:00 walne zebranie Akcji Katolickiej.
  5. W środę o godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy też nauczycieli i chętnych do udzielania pomocy.
  6. W środę, 23 października w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w naszym kościele na Mszy Św. o godz. 18:00 wystąpi indiański chór i orkiestra z Boliwii "Palmarito & Urubicha" pod dyr. o. Piotra Nawrota SVD. Po Mszy Św. zapraszamy na ich koncert muzyki baroku misyjnego oraz pieśni ludowych w połączeniu z różańcem.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej.
  8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zostały przygotowane specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wpisywać imiona zmarłych.
  9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Wandę Kubat i śp. Krzysztofa Kłossek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz