Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

27 X 2019 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami) obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególne uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
 2. Dziś o godz. 19:00 koncert „Już się zmierzka” – Zespół Wokalny Canti wykona wszystkie utwory Wacława z Szamotuł.
 3. We wtorek, 29 października zapraszamy dzieci z rodzicami na tradycyjną już Wigilię Wszystkich Świętych. Tego dnia zostanie odprawiona msza św. i różaniec w intencji dzieci i młodzieży. Zachęcamy dzieci do przebrania się za swoich Świętych patronów. Nasze spotkanie modlitewne zakończymy jak zwykle litanią do sługi Bożego o. Matteo de Agnone i modlitwą o ochronę naszych rodzin przed złem. Zapraszamy na tę modlitwę kandydatów do Bierzmowania.
 4. W piątek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami w drodze na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.
 5. W sobotę, 2 listopada Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. czy dar naszych wypominek. W tym dniu Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30 i 18:00. Dnia 1 listopada o godz. 17:00 procesja żałobna z wypominkami za polecanych naszej modlitwie zmarłych. Dnia 2 listopada będą dwie procesje żałobne – po Mszy Św. o godz. 9:30 i po Mszy Św. godz. 18:00.
 6. Naszych bliskich możemy polecać Bogu w wypominkach, które przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest Msza św. ofiarowana w intencji osób zmarłych, które liczą na nasze modlitewne wsparcie.
 7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując komunię św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św. Przypominamy, że nawiedzenie naszej świątyni, w której spoczywa ś.p. Ks. Prałat Jan Sztuka jest równoznaczne z nawiedzeniem cmentarza.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca W tym miesiącu wieczór uwielbienia będzie dnia 8 listopada w piątek. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w Grupę Uwielbienia odsyłamy do strony internetowej parafii.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej.
 10. Dzisiaj rozpoczyna się w Warszawie Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki - szczegóły w Aktualnościach.
  Koncert w naszej świątyni odbędzie się w niedzielę, 17 listopada, o godz. 16:00.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz