Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

3 XI 2019 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 17:30 różaniec za zmarłych. Do piątku włącznie codziennie o godz. 17:30 Różaniec za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W poniedziałek z racji pierwszego poniedziałku miesiąca o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych, a przed Mszą Św. o godz. 17:30 Różaniec za zmarłych. W piątek o godz. 19:00 Modlitwa Uwielbienia.
  2. W najbliższą sobotę 9 listopada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Serdecznie zapraszamy w ten dzień wszystkie dzieci wraz z rodzicami o godz. 11:00 na Uwielbienie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na ten cel.
  3. Zapraszamy do codziennej, choćby krótkiej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do soboty w godzinach od16:00 do 18:00 w kaplicy Ukrzyżowania, a w niedzielę o godz. 19:00.
  4. W poniedziałek 11 listopada przypada Święto Niepodległości (101 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont dachu. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  6. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty, jej parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Bernarda Rogalę i śp. Andrzeja Krupińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz