Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

10 XI 2019 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan połączona z tacą.
  2. Jutro – 11 listopada przypada Święto Niepodległości (101 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność.
  3. W przyszłą niedzielę, 17 listopada, o godz. 16:00 w naszej świątyni w ramach Festiwalu Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki koncert w wykonaniu Chóru Politechniki Warszawskiej i Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Wykonane zostaną utwory: Sub tuum praesidium, Madonna, II i IV Litania Ostrobramska. Serdecznie zapraszamy.
    W tym dniu w wigilię wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny w naszej parafii Mszą Świętą o godz. 18:00 rozpoczniemy peregrynację relikwii Błogosławionej po Diecezji Warszawsko-Praskiej. W czasie tej Mszy Św. ks. biskup Marek Solarczyk udzieli Bierzmowania naszej młodzieży.
  4. Akcja Katolicka zaprasza na zebranie 12 listopada o godz. 18:45.
  5. W środę o 16:30 jak zwykle korepetycje dla dzieci i młodzieży. Brakuje nam wolontariuszy do nauki matematyki - zarówno na poziomie szkoły podstawowej jak i średniej. Bardzo prosimy o pomoc - zapraszamy wszystkich chętnych.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  7. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  8. Od dnia 25 listopada rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Program jest na stronie internetowej i ulotkach, które zabierzmy ze sobą wychodząc z kościoła.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz