Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

24 XI 2019 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

  1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Kończy się Rok Liturgiczny. O godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie aktu.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na każdej Mszy Św. będzie poświecenie opłatków. Poświęcony opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki będzie można nabywać od przyszłej niedzieli w zakrystii po każdej Mszy Św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Roraty będą o godz. 6:30 rano.
  3. W środę o godz. 16:30 korepetycje i pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji. O godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W najbliższy czwartek tj. 28 listopada po Mszy Św. o godz. 18:00 w sali na plebanii odbędzie się comiesięczne spotkanie grupy Focolari, na którym uczestnicy dzielą się doświadczeniami z życia Słowem z Ewangelii.
  5. Serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów, scholanki i bielanki oraz oazę na Bal św. Andrzeja, który odbędzie się w sobotę 30 listopada br. w salkach na plebanii. Początek o godz. 17:00 i potrwa do ok. godz. 21:00. Osoby, które chcą wziąć udział w zabawie proszone są o przyniesienie czegoś na wspólny stół.  
  6. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam Kochani wielu łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę dziękujemy za wszelkie dobro jakie w nią wnieśliście i zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni. Przypominamy jednocześnie, że według prawa kościelnego dłuższe niż trzy miesięczne zamieszkiwanie w nowym miejscu czyni Was automatycznie parafianami w nowej wspólnocie. Ważnym jest jednak, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  7. W najbliższy poniedziałek, 25 listopada rozpoczynamy wizytę duszpasterską - kolędę. Naszym zamiarem jest umożliwienie wszystkim naszym parafianom spotkania z kapłanami, wspólna modlitwa połączona z błogosławieństwem. Początek od godz. 16:30, a w soboty od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej i na ulotkach, które możemy zabrać ze sobą przy wyjściu z kościoła.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Białego. Wieczny odpoczynek racz mu dać panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz