Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

1 XII 2019 - I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Oto wielka tajemnica wiary”.
 2. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Serce dla dzieci”. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla dzieci z wielodzietnych i potrzebujących rodzin. W koszyczku są karteczki – serduszka z imieniem, wiekiem i zainteresowaniem dziecka. Chętni parafianie mogą wybrać serduszka i przygotować prezent świąteczny dla dziecka. W kościele wystawiony jest kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano. Zapraszamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
 5. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 6. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Akcja Katolicka rozprowadza sianko na stół wigilijny. 
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy poniedziałek, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W poniedziałek o godz. 17:00 różaniec za zmarłych. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie (od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień), w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Spowiedź od godz. 6:30 i od godz. 16:30. O godz. 18:30 katecheza dla rodziców przed chrztem. Po Mszy Św. Modlitwa Uwielbienia.
 8. W niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12:00 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
  Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci. (Matka Boża w Montichiari)
  Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
 9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, jak również ulotki kolędowe.
 10. W dniach od 30 maja do 5 czerwca 2020 planowana jest autokarowa pielgrzymka Bałtyckim Szlakiem do Sankt Petersburga, Estonii i Łotwy. Program na stronie internetowej.
 11. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę. Jest to okazja do spotkania duszpasterskiego i do wspólnej modlitwy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.
 12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Barbarę Zielińską, śp. Alinę Bagłaj i śp. Izabellę Stanisławę Wolińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz