Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

15 XII 2019 - III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dziś III niedziela Adwentu. Jest to szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje głosi Rektor Seminarium z Koszalina ks. Wojciech Wójtowicz.
  2. Dziś zbiórka do puszek na zorganizowanie Wigilii dla najbardziej potrzebujących.
  3. Dziś o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
  4. W piątek o godz. 15:30 wigilia dla najuboższych na plebanii. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy. Natomiast w niedzielę 22 grudnia zapraszamy dzieci na godz. 11:00 do kościoła. Po Mszy Św. zostaną rozdane paczki – serduszka.
  5. Jak co roku w Adwencie trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Świece i sianko rozprowadzane są pod chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do składania darów do kosza. Zostaną one przekazane chorym i potrzebującym.
  6. Zachęcamy od czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy” i ulotki parafialne z planem kolędy.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.
    W tym tygodniu kolęda w czwartek i piątek.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz