2 II 2020 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ofiarowanie Pańskie

1. Dziś 2 lutego – Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji naszych Sióstr zakonnych posługujących w naszej wspólnocie parafialnej. Taca na zakony klauzurowe.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracja przez cały dzień, modlimy się w intencji kapłanów. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 7:00, 17:00 dla dzieci i 18:00. Spowiedź rano i wieczorem od godz. 16:30. W piątek o godz. 18:30 konferencja dla rodziców przed chrztem. Po Mszy Św. wieczornej Modlitwa Uwielbienia.
  3. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe i gościnne przyjęcie nas po kolędzie i za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogą nas zaprosić ustalając termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub w kancelarii.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sankt Petersburga i Estonii.
  6. Dnia 23 lutego rozpoczynają się misje parafialne. Zachęcamy do obejrzenia na stronie internetowej naszej parafii filmu o misjach i do zapoznania się z programem misji. W związku z misjami Panie z Róż Różańcowych zapraszają do 9 dniowego Jerycha różańcowego w dniach od 13 do 21 lutego. Będzie to szczególny czas modlitwy w następujących intencjach: o błogosławione owoce Misji Świętych, o ożywienie wiary w rodzinach naszej parafii, o ochronę dzieci i młodzieży przed zagrożeniami. Zapisy pod chórem.