Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

9 II 2020 - V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Już od 13 lutego rozpoczynamy Jerycho różańcowe w intencji naszych misji, które rozpoczną się od 23 lutego. Zapisy pod chórem.
 2. Szkoła podstawowa nr 246 przy ul. Białowieskiej 22 zaprasza na dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów dnia 25 lutego 2020 roku w godz. od 16:30 do 18:30.
 3. We wtorek po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. Są jeszcze wolne miejsca do Sankt Petersburga i Estonii w dniach od 30 maja do 5 czerwca.
 5. We wtorek 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych i cierpiących. W naszej parafii Dzień Chorego będzie w czasie misji 28 lutego. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
 6. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego.
  Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe i gościnne przyjęcie nas po kolędzie i za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Ci, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogą nas zaprosić ustalając termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub w kancelarii.
  Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy miłego odpoczynku dla ciała i duszy.
 8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Krystynę Rusecką, śp. Mariusza Ciecierskiego i śp. Janinę Pawelec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz