Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

16 II 2020 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W przyszłą niedzielę w 189 rocznicę bitwy o Olszynkę Grochowską i w 95 rocznicę powstania parafii rozpoczynają się misje parafialne. O godz. 12:30 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego. Po Mszy Św. ok. godz. 14:00 wyruszy procesja ulicą Chłopickiego do Pomnika Bitwy pod Olszynką Grochowską. Zapraszamy rodziny z dziećmi, harcerzy wspólnoty parafialne. Zabierzmy ze sobą flagi, coś gorącego do picia.
  2. Dziś zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
  3. Szczególnie serdecznie pragniemy powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzymy Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, w którym jest artykuł o naszej parafii.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za miłe przyjęcie nas po kolędzie. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz