Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

23 II 2020 - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się misje. Program na stronie internetowej. Dziś o godz. 17:00 nabożeństwo misyjne. W czasie misji pierwsza Msza Św. o godz. 6:30.
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, służy naszemu nawróceniu i przygotowaniu naszych serc na owocne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6:30, 8:30, 9:30, 16:30 (dla dzieci), 18:00 i 19:30.
  Caritas rozprowadza skarbonki w ramach jałmużny wielkopostnej. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15. Droga Krzyżowa w piątki: godz. 16:30 dla dzieci, 17:30 dla dorosłych i 19:00 dla młodzieży.
 3. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty – parafianami.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za miłe przyjęcie nas po kolędzie. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 374 im. gen. Piotra Szembeka przy ul. Boremlowskiej 6/12 serdecznie zaprasza Rodziców i Kandydatów do oddziałów zerowych i klas I na spotkanie informacyjne oraz zapoznanie się z ofertą placówki w dniu 27 lutego 2020 (czwartek) o godz. 18.00.
  Natomiast Rodziców i Kandydatów do klas IV i VII Dyrekcja serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 3 marca 2020 (wtorek) o godz. 17.30.
  Na zebraniach z dyrektorem, nauczycielami, uczniami i rodzicami, będą mieli Państwo i Uczniowie możliwość obejrzenia szkoły, poznania wizji i planów, a dla przedszkolaków i uczniów przygotowane zostały ciekawe warsztaty i występy taneczno-wokalne.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz