Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

17 V 2020 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Dziś o godz. 15:00 Msza Św. z koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Jutro 18 maja przypada stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar Wielkiego Polaka. W tym dniu chcemy trwać na modlitwie dziękczynnej. O godz. 15:00 Koronka z Janem Pawłem II i akt zawierzenia z Łagiewnik, o godz. 17:00 różaniec z Janem Pawłem II, następnie nabożeństwo majowe i o godz. 18:00 uroczysta Msza Św. Na zakończenie zaśpiewamy Barkę. Warto abyśmy już od dzisiaj podkreślili rangę tego wydarzenia poprzez wywieszenie flagi, portretu papieża JP II. Może też warto wrócić do wspomnień w swoich rodzinach związanych z pielgrzymkami papieża. Na stronie internetowej polecamy bogaty materiał na obchody stulecia św. Jana Pawła II.
  3. Przypominamy, że w naszej świątyni od dzisiaj może przebywać 120 osób jednocześnie. Według nowych zaleceń na jednego wiernego musi przypadać 10 m. kwadratowych. Serca nasze radują się, że nasza świątynia przez cały tydzień wypełniała się Waszą obecnością, modlitwą, życiem sakramentalnym. Dziękuję Wam kochani, za odpowiedzialne przychodzenie w maskach i zajmowanie wyznaczonych miejsc. Zachęcamy was kochani do odważniejszego korzystania z parafialnej posługi sakramentalnej.
  4. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” w wersji papierowej i elektronicznej.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątkowe obrazki z misji z modlitwą o ustanie pandemii.
  6. Kancelaria czynna: wtorek, środa, czwartek, piątek w godz. 9:00-10:00 oraz 16:00-17:00.
  7. W piątek 22 maja o godz. 17:30 nabożeństwo majowe połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego i liturgiczne wspomnienie Św. Rity. Przynosimy róże, które zostaną poświęcone.
  8. Kochani jesteście wspaniali! Bóg zapłać Wam, za wasze trwanie przy Chrystusie, w swoich domowych kościołach, za waszą troskę o nas, za waszą modlitwę i za dar serca przekazany na konto. Wasze imiona zachowuję w sercu, a lista tych imion jest tak długa jak litania do Wszystkich Świętych. Bóg zapłać.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz