Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

31 V 2020 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. O godzinie 12:30 – msza za parafian transmitowana w Internecie. O godz. 15:00 Msza Św. połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7:00, 7:30, 8:00 i 18:00.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:30. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 4 czerwca Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu adoracja przez cały dzień. W piątek o 8:00, 17:00 i 18:00 – Msza wynagradzająca. W sobotę o 8:00 Msza wynagradzająca, po niej – różaniec, a później adoracja do godziny 12:00.
  4. Informujemy, że od 30 maja zostały zniesione limity co do liczby wiernych w kościele. Warto jednak pamiętać o konieczności zachowania dystansu 2 metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa. Ks. biskup odwołuje dyspensę z dnia 26 marca 2020. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania do kwarantanny oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i wierni, którzy czują obawy przed zarażeniem. Zachęcamy was kochani do powrotu do naszych świątyń i odważniejszego korzystania z parafialnej posługi sakramentalnej. Dnia 7 czerwca kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy” w wersji papierowej i elektronicznej.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątkowe obrazki z misji z modlitwą o ustanie pandemii.
  7. Kancelaria czynna: wtorek, środa, czwartek, piątek w godz. 9:00-10:00 oraz 16:00-17:00. Spowiedź codziennie podczas każdej Mszy Św.
  8. Kochani jesteście wspaniali! Bóg zapłać Wam, za wasze trwanie przy Chrystusie, w swoich domowych kościołach, za waszą troskę o nas, za waszą modlitwę i za dar serca przekazany na konto. Wasze imiona zachowuję w sercu, a lista tych imion jest tak długa jak litania do Wszystkich Świętych. Bóg zapłać.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz