Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

7 VI 2020 - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Świętą.
  2. Nie ma Mszy Św. o godz. 15:00, ani transmisji on-line z Mszy Św. o godz.12:30.
  3. We wtorek 9 czerwca zebranie Akcji Katolickiej po Mszy Św.
  4. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. według porządku niedzielnego do południa. Nie ma Mszy Św. o godz.18:00 i 20:00. O godz.11:00 I komunia św. dzieci ze SP 163. Uroczysta Msza św. o godz. 16:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy w kościele, a następnie procesja będzie wokół kościoła dla tych, którzy będą na zewnątrz, zakończona uroczystym błogosławieństwem. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Przez całą Oktawę o godz.17:30 będzie procesja Eucharystyczna, połączona z nieszporami. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych parafian. Pamiętajmy o zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych, o dystansie społecznym i zasłanianiu twarzy.
  5. W sobotę dnia 13 czerwca o godz. 17:30 nabożeństwo fatimskie połączone z procesją.
  6. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”, który jest do nabycia na stoliku pod chórem.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Poddubnego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz