Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

28 VI 2020 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. We wtorek o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie aut.
  2. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna od wtorku do piątku, rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00.
  4. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. w niedziele o godz. 8:30.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja przez cały dzień w intencji kapłanów. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu od godz. 17:30. O godz. 18:30 konferencja przed chrztem dla rodziców dzieci, które przyjmą chrzest. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.
  8. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Michałowi Puczyłowskiemu, kapłanowi z diecezji Ełckiej, za trzyletnią piękną pracę w naszej parafii. Ks. Michał 30 czerwca kończy pobyt u nas. Otoczmy ks. Michała naszą życzliwością i modlitwą.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz