Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

5 VII 2020 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W poniedziałek (pierwszy miesiąca) o godz. 17:15 Różaniec za zmarłych połączony z Mszą Św. zbiorową za naszych zmarłych. W sobotę wspomnienie Św. Benedykta, głównego Patrona Europy.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna od wtorku do piątku rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00.
  4. W lipcu i w sierpniu w niedziele nie będzie Mszy Św. o godz. 8:30.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  6. Pandemia się jeszcze nie skończyła. W związku z tym, Moi Kochani, apelujemy do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Prosimy o stosowanie innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk i zachowania bezpiecznego dystansu.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.
  8. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Henryka Celińskiego i śp. Stanisława Biały. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz