Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

26 VII 2020 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Tradycyjnie z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa po Mszy Św. o godz. 12:30 poświęcenie aut. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
  2. W sobotę, 1 sierpnia przypada 76 rocznica Powstania Warszawskiego. W piątek w przeddzień tradycyjnie o godz. 18:00 modlimy się za poległych podczas Powstania Warszawskiego i zmarłych po wojnie z Obwodu Praskiego.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku. W niedziele w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o godz. 8:30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8:00 Msza Św. wynagradzająca, po Mszy Św. różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  5. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”.
  6. Przy głównym wejściu do kościoła i przy wejściu od strony zakrystii znajdują się bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk. Korzystajmy z tych urządzeń w ramach bezpieczeństwa sanitarnego.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła, poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie. W każdą środę podczas nowenny polecamy naszych ofiarodawców Panu Bogu.
  8. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz