Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

20 IX 2020 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa starsza.
 2. We wtorek z racji 22 dnia miesiąca godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny i modlitwy za wstawiennictwem Św. Rity.
 3. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Grupy Focolare na dzieleniu się Słowem Życia.
 4. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas ósmych i klas pierwszych szkoły średniej i starszych. Proszę zgłaszać się do ks. Michała w zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej przez cały wrzesień lub do kancelarii parafialnej we wtorki.
 5. Ks. Michał zaprasza młodzież szkolną powyżej 7 klasy szkoły podstawowej i studencką na spotkania wspólnoty młodzieżowej oazy w każdy poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 6. Zapraszamy chłopców na zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10:00, a już w sobotę 3 października o godz. 16:00 wspólne ognisko integracyjne.
 7. Dnia 26 września o godz. 11:00 w Sanktuarium Św. O. Pio na Gocławiu III Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora. Ks. Biskup zaprasza.
 8. W przyszłą niedzielę Teatr św. Jana Pawła II zaprasza na misterium „Cierpiący-Sprawiedliwy” na zakończenie Mszy Św. o 7:00, 8:30, 9:30, 11:00 i 12:30. Następnie na godz. 15:00 zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po Koronce na monodramat „MIŁOŚĆ…” słowami Wojtyły, Wyszyńskiego, Kochanowskiego, Reymonta. W przyszłą niedzielę również zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie.
 10. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
 11. Od ponad 10 lat Caritas przy naszej parafii prowadzi bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Ze względu na pandemię pragniemy poinformować, że planujemy prowadzić te zajęcia od połowy października – jeśli tylko będzie to możliwe, tak by te zajęcia mogły być bezpieczne.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz